V pláne sa zníži platená pracovná sila spoločnosti o 10% a bude sa realizovať prostredníctvom dobrovoľného aj núteného prepúšťania.
 
Spoločnosť Ford povedal, že plán, ktorý zahŕňa 2300 škrty v USA, zachráni spoločnosť 600 miliónov dolárov (471 miliónov eur) ročne.
 
Je to druhá najväčšia americká automobilka, ktorá oznámila prepúšťanie po tom, čo GM stratí 14 000 pracovných miest.

průmysl
 
Ford už robí škrty v Európe ako súčasť otrasov, ktoré boli odhalené začiatkom roka .
 
Nie je však jasné, či a ako budú plány ovplyvňovať pracovníkov vo Veľkej Británii, kde Ford zamestnáva približne 12 000 ľudí.
 
Generálny riaditeľ spoločnosti Jim Hackett povedal: "Celkový počet pozícií ovplyvnených vo Veľkej Británii je ešte stále určený."
 
V liste pre pracovníkov pán Hackett povedal, že v rámci novej vlny škrtov budú zacielené riadiace pozície.
 
Aký to bude mať dopad na nás?
„Aby sme uspeli v našom konkurenčnom odvetví a postavili Ford na víťazstvo v rýchlo sa meniacej budúcnosti, musíme znížiť byrokraciu, posilniť manažérov, urýchliť rozhodovanie, zamerať sa na najcennejšie práce a znížiť náklady,“ povedal.
 
Dodal, že reorganizácia bola navrhnutá tak, aby pomohla spoločnosti vytvoriť „dynamickejšiu, agilnejšiu a posilnenú pracovnú silu a zároveň sa stala vhodnejšou pre podnikanie“.
 
sklad

Keď GM v novembri minulého roka oznámila svoje plány na znižovanie počtu pracovných miest, generálny riaditeľ spoločnosti Mary Barra povedal, že škrty boli o tom, aby sa výrobca automobilov stal "veľmi agilným, odolným a rentabilným".
 
Z celkového počtu 14 000 prepustených pracovníkov v GM bolo v USA stratených približne 4 000 pracovných miest.
 
Pán Hackett povedal, že v dôsledku zmeny v podnikovej praxi by teraz pracovníci, ktorí stratili prácu, mohli zostať na pár dní a ponúknuť svojim spolupracovníkom rozlúčku namiesto toho, aby museli opustiť firmu hneď.

Automobilka hlási 7 000 prepustení zamestnancov
4.7 (93.33%)3